به مناسبت هفته سراهای دانشجویی؛ نشست خبری معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۹ کد : ۹۲۶۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۷۵

به مناسبت هفته سراهای دانشجویی، نشست خبری معاون دانشجویی دانشگاه تبریز به همراه جمعی از مدیران و مسئولان بخش های مختلف این معاونت (دکتر حسین ساعی، رئیس مرکز بهداشت و درمان ، دکتر شهرام واحدی، رئیس مرکز مشاوره دانشجویی، دکتر غلامرضا حجتی، مدیر امور دانشجویی، دکتر صاحبعلی بلند نظر، مشاور معاونت دانشجویی، رسول حبیب پور معاون مدیریت تربیت بدنی دانشگاه تبریز، دکتر رضا محمدی، سرپرست اداره دانشجویان غیرایرانی و... با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در این آیین ضمن تشریح برنامه های این هفته در این دانشگاه با تاکید بر اینکه هفته سراهای دانشجویی امسال در دانشگاه ها با شعار «سراهای دانشجویی، عرضه نوآوری، مهارت محوری و رونق تولیدات دانشجویی» برنامه‌ریزی شده که از 7 اردیبهشت ماه آغاز تا 13 همین ماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت:  در این هفته با توجه به شعار امسال برای دانشجویان دانشگاه تبریز برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده که  از جمله آنها می‌توان به غبار روبی مزار شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره غذاهای محلی، انتخاب اتاق نمونه، برگزاری کارگاه های آموزشی، جنگ شادی، تور تبریز گردی، کوه پیمایی، برپایی بازارچه فروش، اجرای مسابقه بهداشت، اهدای نمادین گل، تجلیل از همکاران سراهای دانشجویی، ویزیت پزشک متخصص، بازدید و ... اشاره کرد.

دکتر حسین امامعلی‌پور در ادامه حوزه معاونت دانشجویی در دانشگاه ها را از جمله بخش های مهم، حساس، پر تنش و پرکار دانشگاه ها برشمرد و یادآور شد: همه مسئولان و مدیران دانشگاه با تمام توان برای رفاه و آسایش دانشجویان به صورت شبانه روزی در تلاش هستند و رسانه ها  نیز با انعکاس به موقع واقعیت های این حوزه می توانند کمک شایانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه از شهریور ماه سال 92 در کنار فعالیتهای روزمره خود از جمله تغذیه، خوابگاه، وام، فعالیتهای ورزشی، مشاوره های دانشجویی، خدمات پزشکی، دندانپزشکی و ... با تدوین سند راهبردی 5 ساله، پروژه های جدید و متعددی را طراحی و اجرا نموده است، یادآور شد: کسب رتبه اول کشوری در ایجاد رستوران های آزاد با حضور بخش خصوصی، سرو سامان دادن به خوابگاه های غیر دولتی استان، اجرای طرح تاک (تنوع، انتخاب، کیفیت) و ... از جمله این برنامه ها است.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود صنعتی سازی رستوران سلف مرکزی با تجهیزات جدید برای اولین بار در دانشگاه های کشور، ایجاد چمن مصنوعی، اختصاص خوابگاه به صددرصد دانشجویان، جذب دانشجویان غیر ایرانی با ایجاد اداره دانشجویان غیر ایرانی، اعطای انواع وام به دانشجویان، تجهیز و گسترش توسعه فعالیتهای ورزشی، مشاوره های دانشجویی، خدمات پزشکی، دندانپزشکی و .. از دیگر برنامه های این معاونت برشمرد و خاطر نشان کرد: دانشگاه تبریز در سال های اخیر در بهبود فضای خوابگاهی و تغذیه دانشجویی از جمله دانشگاه های پیشرو و برتر کشور بوده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص نحوه ارایه خوابگاه به دانشجویان افزود: به صددرصد متقاضیان در دانشگاه تبریز، خوابگاه ارایه می شود و درحال حاضر در این دانشگاه نزدیک 6 هزار دانشجو در خوابگاه های تحت نظارت این دانشگاه ساکن هستند.

وی جذب دانشجوی خارجی را از دیگر راهبردهای کلان این دانشگاه بیان کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر دانشجوی غیر ایرانی از عراق، سوریه، ترکیه، یمن، آذربایجان، قزاقستان، نیجریه و... در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند که در آینده نزدیک این تعداد به ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی خواهد رسید.

همین گزارش حاکی است؛ همچنین در این نشست خبری مدیران و مسئولان این معاونت به برخی از سوالات اصحاب رسانه استان در حوزه فعالیت خود پاسخ دادند.

دانشگاه تبریز در سال ۱۳۲۶ با تاسیس دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و بیش از 24 هزار  نفر دانشجو و ... یکی از دانشگاه های بین المللی، سطح یک و برتر کشور است.

 


( ۳ )

نظر شما :