در آیینی؛ از دانشجویان نمونه برتر کشوری و برگزیده دانشگاه تبریز تجلیل بعمل آمد

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۸ کد : ۸۹۸۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۸۳۱

 

در آیینی از دانشجویان نمونه برتر کشوری و برگزیده دانشگاه تبریز با اهدای لوح سپاس و جایزه تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این حوزه اظهار داشت: شما دانشجویان برتر و برگزیده افتخار کشورمان و این دانشگاه هستید و در این راستا ضمن شناساندن شما نخبگان برای جامعه، باید از توانمندی ها و ظرفیت های بالای شما نیز برای شکوفایی و حل مشکلات جامعه در حوزه های مختلف بهره مند شد.

به گفته وی در شرایط فعلی کشورمان، داشتن چنین افراد با استعداد و نخبه ای برای جامعه ما ضروری است و بر همین اساس دانشگاه تبریز در حد توان نیز از پتانسیل های شما دانشجویان استفاده خواهد کرد.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه با توجه به نیاز کشورمان در حوزه های مختلف، دانشگاه ها علاوه بر رسالتی که در بخش های آموزشی و پژوهشی دارند، باید به سمت دانشگاه های نسل سوم که همان دانشگاه های کارآفرین است حرکت نمایند، تصریح کرد: امروزه تولید و فناوری مفید و ارزشمندتر است که با توجه به نیاز روز جامعه تولید و مشکلات کشور در بخش های صنعت، تولید، اقتصاد، مسایل آسیب های اجتماعی و فرهنگی برطرف نمایید که در همین راستا دانشجویان نخبه با تولید ایده و طرح می توانند نقش تعیین کننده و حیاتی داشته باشند.

به گفته وی امروزه در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف وجود دارد که باید از این پتانسیل برای رشد و توسعه پایدار کشورمان در عرصه های گوناگون استفاده گردد.

دکتر حسین امامعلی پور معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این مراسم از دانشجویان نمونه برتر کشوری و برگزیده این دانشگاه به عنوان افتخار آفرینان کشور و دانشگاه تبریز یاد کرد و گفت: همه دانشگاهیان به وجود داشتن چنین دانشجویان نخبه ای در جامعه افتخار می کنند.

وی در ادامه ضمن تبریک به دانشجویان از زحمات دکتر صاحبعلی بلند نظر و حسن حرمتی که مسئولیت فرایند انتخاب دانشجویان نمونه را عهده دار بودند و همچنین  از زحمات کلیه عوامل و گروه های داوری به ویژه از دکتری موسی صابر رئیس هیات داوری گروه کشاورزی و دامپزشکی، دکتر جلیل باباپور رئیس کمیته داوری علوم انسانی، دکتر غلامرضا زرینی رئیس هیات داوری علوم پایه، دکتر سعید گل محمدی رئیس هیات داوری فنی و مهندسی، دکتر محمد رضا حسین زاده رئیس هیات داوری حوزه فرهنگ و دکتر داود مختاری، هیات داوری آموزش تشکر و قدردانی کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: دانشگاه تبریز دارای بیشترین تعداد دانشجوی نمونه در مرحله کشوری سال 1397 بوده است که در این باره نیز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اهدای لوح سپاسی به دکتر میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز از تلاش دانشگاهیان این دانشگاه تقدیر نموده است.

دکتر صاحبعلی بلند نظر مشاور معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این آیین با ارایه گزارشی از نحوه انتخاب این دانشجویان گفت: پیرو اعلام فراخوان انتخاب دانشجوی نمونه دانشگاه و کشوری از طرف سازمان امور دانشجویان، شروع فرآیند انتخاب دانشجویان نمونه از مهرماه امسال آغاز شد و در این ارتباط هیئت داوران در 6گروه عمده علمی علوم انسانی، علوم پایه،  فنی و مهندسی، کشاورزی دامپزشکی، فرهنگی و آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی برای بررسی مدارک و مستندات تشکیل و پس از داوری و بررسی مدارک اسامی حائزین شرایط به  سازمان امور دانشجویان  اعلام شد.

وی با تاکید بر اینکه با اعلام این فراخوان52 نفر از دانشجویان شامل 13 دانشجوی کارشناسی، 12 دانشجوی ارشد و 27 دانشجوی دکتری تخصصی ثبت نام نموده بودند، یادآور شد: در همین راستا از 13 نفر از منتخبین در مراسم  16 آذر به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه تجلیل بعمل آمد.

مشاور معاون دانشجویی دانشگاه تبریز اضافه کرد: تعداد 8 نفر دانشجوی حائز شرایط نیز برای رقابت کشوری انتخاب شدند که در نهایت حسین واثقی دودران دانشجوی دکتری فیزیولوژی دام و مجید مجیدی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب و موفق به دریافت لوح تقدیر  از معاون اول رئیس جمهور و وزیر علوم تحقیقات و فناوری شدند.

به گفته وی همچنین 4 نفر از دانشجویان به نام های مرتضی نظری هریس دانشجوی دکتری مهندسی برق قدرت، ابوالفضل نرمانی کردلر دانشجوی دکتری تخصصی بیماری شناسی گیاهی، فرخنده جباری دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی برق - قدرت و حسام الدین سهرابی دانشجوی دکتری تخصصی شیمی تجزیه به عنوان دانشجویان برگزیده علمی  از سوی بنیاد فرهنگی البرز انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 


( ۳۲۵ )

نظر شما :