درخشش دانشجویان دانشگاه تبریز در بیست و سومین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۹ کد : ۷۶۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۹۴

 

دانشجویان دانشگاه تبریز، با کسب ۱۱ عنوان برتر زیر ده در بیست و سومین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر و با بیان اینکه در مرحله نهایی المپیاد که در تیر امسال برگزار و نتایج آن اخیراً اعلام شده است، ۱۱ نفر از دانشجویان دانشگاه تبریز رتبه های تک رقمی کسب نموده اند، تصریح کرد: ۵ نفر حائز رتبه های ۱ تا ۳، ۶ نفر حائز رتبه های ۴ تا ۹، ۸ نفر حائز رتبه های ۱۰ تا ۱۵، ۸ نفر حائز رتبه های ۱۶ تا ۲۰، ۷ نفر حائز رتبه های ۲۱ تا ۲۵، و ۱۳ نیز حائز رتبه های ۲۶ تا ۴۰ شده اند.

دکتر علی حسین زاده دلیر اضافه کرد: در این المپیاد در رشته روانشناسی مینا خیرآبادی و در رشته مهندسی کشاورزی فاطمه سلطانی کمارعلیا رتبه دوم و در رشته مهندسی صنایع آیلار پرتوی زاده بنام، در رشته مهندسی کامپیوتر محمدرضا رضایی و در رشته شیمی احسان شیردل رتبه سوم این المپیاد را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: در رشته های  مهندسی عمران مرتضی اسفندیاری رتبه پنجم، مهندسی کشاورزی رقیه قنبری ترکمانی رتبه ششم، مهندسی کشاورزی حمیده قربانپور و عمران علی توحیدی فر رتبه هفتم، روانشناسی  فایزه ابراهیمی رتبه هشتم،  و شیمی سهند نیک ذات رتبه نهم این دوره از المپیاد علمی - دانشجویی را از آن خود کردند.   

به گفته وی تعداد برگزیدگان دانشگاه تبریز در مرحله غیر متمرکز المپیاد ۹۷ که در اردیبهشت سال جاری برگزار شد، مجموعاً ۴۶ نفر بوده که این تعداد نسبت به سال ۹۶ بیش از دو برابر شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: سال گذشته گروه حمایت از استعدادهای درخشان برای اولین بار اقدام به برنامه ریزی جهت آماده سازی تیم المپیاد دانشگاه نمود و در این راستا شیوه نامه  حمایت و آماده سازی تیم دانشگاه تبریز برای شرکت در المپیاد علمی دانشجویی کشور را تدوین کرده و به تصویب هیأت رئیسه  دانشگاه رساند.

وی اضافه کرد: سپس با همکاری اساتید مشاور استعدادهای درخشان در دانشکده ها، دوره های آماده سازی برای رشته های المپیادی مختلف به طور منظم در سطح دانشکده ها برگزار شد که افزایش معنی دار تعداد نفرات برگزیده و رتبه های برتر می تواند گواهی بر برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره  آماده سازی تیم دانشگاه تبریز جهت شرکت در المپیاد تلقی شود.

 


( ۶ )

نظر شما :