اختتامیه مدرسه تابستانه طبیعت در دانشگاه تبریز

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۱ کد : ۷۵۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۴۶

رییس دانشگاه تبریز با حضور در مدرسه تابستانه طبیعت این دانشگاه، خواستار دائمی دایر شدن این مدرسه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی در این آیین با بیان اینکه کودکان در این مدرسه با مشارکت کارهای دسته جمعی با تمرین زندگی آشنا می شوند، گفت: کودکان در این مدرسه با زیستن در طبیعت و تجربیات سرخوشانه، آنچه را که در تخیلات و رویاهای خود می‌پروانند، در واقعیت زندگی می‌کنند و با استفاده از حواس پنجگانه خود، ادراک از محیط اطراف را با تفکر انتقادی و روشهای خلاقانه تفسیر می‌کنند.

به گفته وی با دائمی نمودن این مدرسه در دانشگاه این اولین دانشگاهی است که در این زمینه پیشگام خواهد بود، و در همین راستا در حد توان از برگزاری ادامه دار این مدرسه در باغ تحقیقاتی گیاه شناسی حمایت های لازم صورت خواهد گرفت، چرا که کودکان در این محیط با زندگی آینده دوستانه در طبیعت و پاسببانی در آن حمایت می کنند و همچنین از امکانات دانشگاه مورد استفاده بهینه قرار می گیرد.

زهرا فتحی رضائی مدیر مدرسه تابستانه طبیعت دانشگاه تبریز نیز در این آیین با بیان اینکه مدرسه تابستانه طبیعت این دانشگاه ویژه فرزندان 3 تا 10 ساله اعضای هیات علمی و کارکنان است، تصریح کرد: کودکان شرکت کننده در این مدرسه با فعالیت‌هایی همچون نجاری، بازی‌های تعادلی، بازی در مخفیگاه خانه درختی، آب بازی، خاک بازی، سفالگری، تعامل با حیوانات، رنگ‌آمیزی‌های متنوع، پخت نان، کاشت گیاهان، تعاملات فردی و گروهی در قالب بازی های خود کودکان برای پرورش رشد اجتماعی، عاطفی، شناختی و حرکتی آشنا  شدند.

وی در ادامه با قدردانی از رییس دانشگاه برای دائمی شدن این مدرسه افزود: در همین راستا برای دانشجویان حوزه های مختلف نیز کارآفرینی شده و آنان در کنار اساتید متخصص مسئولیت های مدرسه را برعهده دارند.

 همچنین در این بازدید جمعی از والدین شرکت کننده در این آیین با ارایه دیگاه های خود گفتند که این مدرسه موجب تعالی رشد اجتماعی، حرکتی و مهارتی و بهبود افکار و روابط کودکان شده است.

همین گزارش حاکی است: در پایان این مراسم رییس دانشگاه تبریز، دستور لازم را برای دائمی شدن این مدرسه و امضاء تفاهم نامه میان رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، رییس پژوهشکده محیط زیست این دانشگاه و مدیر مدرسه تابستانه طبیعت دانشگاه تبریز صادر کرد.

شایان ذکر است: مدرسه تابستانه طبیعت با پشتیبانی هیات رئیسه و معاونت پشتیبانی و توسعه منابع و حمایت علمی پژوهشکده محیط زیست دانشگاه تبریز، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی و حمایت‌های شورای کلانشهر تبریز در حال برگزاری بوده و مجریان این طرح دکتر زهرا فتحی رضائی و دکتر سید حجت زمانی ثانی از اساتید رفتار حرکتی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز به همراه 15 مربی (با عنوان تسهیلگر)  درکنار 55 کودک در طول تابستان برگزار شد.

 


( ۱ )

نظر شما :