سمینار دو روزه HSE در دانشگاه تبریز برگزار شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۳ کد خبر : ۶۱۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۹۱۵


سمینار دو روزه HSE با حضور دبیران و کارشناسان بهداشت مناطق دو، سه، چهار و پنج دانشگاه های کشور و کارشناسان دستگاه های مرتبط با این حوزه در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز در این سمینار با بیان اینکه اگر چه امروزه تکنولوژی در بسیاری از ساحت ها رفاه، آسایش و سلامت را به ارمغان آورده،اما با خود مسائل و مشکلاتی را نیز به همراه دارد، گفت:  با وجود ابزارهای پیشرفته، فناوریها و امکانات، بیماریهای جسمی و روحی همچنان در جامعه بسیار گسترده است لذا کارشناسان و متخصصان باید با نگاه علمی به چاره اندیشی بپردازند.
رییس دانشگاه تبریز، اضافه کرد: در برخی مواقع انسانها با  بکارگیری و استفاده از تکنولوژی های مدرن امروز  موجب  تخریب طبیعت شده و سلامتی سایر انسانها را به مخاطره می اندازند که باید به این معضل توجه داشته باشیم و بدانیم منابع طبیعی و محیط زیست سرمایه ملی برای نسل های آینده هستند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی افزود: در گذشته اجداد، پدران و مادران ما در خانه های خشتی و با ابزارها و امکانات خیلی کم اما بصورت دوستی با طبیعت زندگی می کردند و صد سال نیز عمر می کردند و به ندرت به بیماریهای مختلف مبتلا می شدند.
دکتر پورمحمدی خاطر نشان کرد: با برگزاری چنین سمینارها و کارگاه های آموزشی در سطح دانشگاه ها و حتی سطح جامعه و مکان های عمومی و دادن آموزش و آگاهی لازم به افراد، جامعه را در مقابل خطرات، واکسینه و برای حفظ و احیای سلامتی، ایمنی و محیط زیست کوشش نماییم.
دکتر حسین ساعی، رییس مرکز بهداشت دانشگاه تبریز و دبیر منطقه ۳ مراکز بهداشت دانشگاه های کشور نیز گفت: این سمینار در راستای ارتقاء و حساس سازی مراکز بهداشت در زمینه HSE برگزار می شود که انتظار می رود به ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از عوارض ناشی از حوادث در محیط های کار، آزمایشگاه های دانشگاه ها و حفظ محیط زیست کمک نموده و با پیشگیری از آلودگی های مختلف ناشی از آلاینده های زیست محیطی با ترویج آموزش های لازم در این زمینه و با انجام نظارت های مستمر بهداشتی و ایمنی از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کند.
به گفته وی سمینار (HSE  سلامت، ایمنی و محیط زیست)، با شرکت بیش از ۶۰ نفر از دبیران و کارشناسان بهداشت مناطق دو، سه، چهار و پنج دانشگاه های کشور و برخی دستگاه ها مرتبط با این حوزه در استان نظیر شرکت آب و فاضلاب و مرکز بهداشت برگزار شد.
دکتر ساعی با اشاره به محورهای این سمینار یادآور شد: در طول دو روز برگزاری این سمینار، کارشناسان و متخصصان این حوزه به مباحثی چون مبانی HSE ، مدیریت حریق و آتش نشانی، بهداشت آب، جایگاه ) HSE در حوزه معاونت دانشجویی، بیماریهای واگیردار، خود مراقبتی، مدیریت پسماندها و جمع آوری مواد زاءد بهداشت مواد غذایی و ... پرداختند.
همین گزارش حاکی است: این سمینار دو روزه از سوی دبیرخانه منطقه ۳ و معاونت دانشجویی دانشگاه تبریز برگزار شد.


۱ رای

نظر شما :