نشست مدیران مالی دانشگاه های سطح یک کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۲ کد خبر : ۶۱۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۳۰

پنجمین نشست مدیران مالی دانشگاه های سطح یک کشور به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکترعلی حسین زاده دلیر، معاون پشتیبانی وتوسعه منابع دانشگاه تبریز، در این نشست ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه گفت: حوزه امور مالی از جمله بخش های مهم و محرک دستگاه ها و سازمان ها به شمار می رود و از این رو با انتقال تجربیات  و دانش به همدیگر و به ویژه با آشنایی با دانش روز مدیریت در این حوزه می توان از بسیاری از مشکلات موجود در این حوزه را حل نمود.

وی افزود: هنر مدیریت حوزه مالی این است که با وجود محدودیت مالی و اعتباراتی که این روزها دستگاه ها و سازمان ها با آن روبرو هستند، رضایتمندی لازم را فراهم نمایند.

معاون پشتیبانی وتوسعه منابع دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: با وجود مشکلات و محدودیت های که در این حوزه است، مدیریت این بخش واقعا مشکل بوده؛ ولی با ایجاد هماهنگی بیشتر، استفاده از دانش و تجارب همدیگر و همفکری می توان برای رسیدن به اهداف تعالی این حوزه گام های موثری را برداشت.

دکتر سحابی، ذیحساب و مدیر کل امور مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست با تاکید بر اینکه برنامه امورمالی در دانشگاه های سطح یک کشور باید به خاطر ماموریت آنها بیش از پیش فعالتر شوند، تصریح کرد: امروزه دانشگاه هایی در کشور داریم که جزو دانشگاه های سطح یک نیستند ولی با این وجود مدیران مالی موفق و برتری دارند و این وظیفه دانشگاه های بزرگ را سنگین تر می کند.

مدیر کل امور مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برای رسیدن به مرحله ایده آل در این حوزه و به خصوص توسعه پایدار؛ باید خود دانشگاه ها برای خود برنامه تدوین کنند و در این راستا نیز وزارت علوم با توجه به تعداد گسترده مراکز آموزش عالی در کشور می تواند هدایت گر این دانشگاه ها باشد.

دکتر سحابی، اضافه کرد: برای اینکه دانشگاه ها و سایر مراکز آموزش عالی در حوزه امور مالی به بهترین نتیجه برسند، باید به توانمندی ها و خواسته های پرسنل آن دانشگاه ها در حوزه امور مالی توجه ویژه ای داشت و با شناسایی این استعدادها و سرمایه گذاری در تربیت و نیز جذب نیروی انسانی ماهر و متخصص به نتیجه دلخواه و مورد نظر دست یافت.

 مدیر کل امور مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در خاتمه استفاده از خرد جمعی، کارگروهی، همسویی اعضای گروه، فرهنگ سازی  و نقش رهبری را برای رسیدن به موفقیت در حوزه امور مالی ضروری بیان کرد.

محمد حسین رضاوند، مدیر امور مالی دانشگاه تبریز در این نشست با اشاره به اهداف آن گفت: این نشست در راستای هماهنگی و تهیه برنامه راهبردی برای حل برخی مسایل، مشکلات و چشم انداز مالی دانشگاه ها بویژه دانشگاه های سطح یک کشور که حدود 70درصد تولید علم و فناوری کشور در اختیار این دانشگاه ها است، برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: بحث و تبادل نظر در خصوص شیوه نامه اجرایی شورای راهبردی توسعه روش های نوین مال، حسابرسی دانشگاه ها، بررسی مسائل و ابهامات آئین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه ها، چگونگی اجرای قوانین برنامه ششم توسعه( بررسی بندهای ایثارگران)، بحث و تبادل نظر در خصوص قانون اصلاح ماده 86 قانون مالیات های مستقیم، موارد جاری دانشگاه ها( رای هیات عمومی دیوان عدالت در مورد ماده 28 بخش نامه سازمان بیمه سلامت، کسور بیمه اضافه کار، مقرری ماه اول برای بیش از 30 سال اوراق صکوک هزینه ای) و همفکری، همر افزایی و ارتقای معلومات و انتقال تجربه از دیگر محورها و اهداف برپایی این نشست به میزبانی دانشگاه تبریز بود.

همین گزارش حاکی است: در این آیین همچنین شرکت کنندگان با توجه به محور این نشست به ارایه نکته نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

اضافه می نماید: 13دانشگاه سطح یک کشور شامل دانشگاه های تبریز، تهران، شهید بهشتی، اصفهان، علم و صنعت ایران، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز و علامه طباطبایی است.

 

 


۱ رای

نظر شما :