با حضور دانشجویان خارجی بیش از ۳۰ کشور آیین نکوداشت دانش آموختگان غیرایرانی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۸ کد خبر : ۵۹۹۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۴۳


پانزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیرایرانی و دهمین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی با حضور مقامات کشوری و استانی و دانشجویان بیش از 30 کشور خارجی از 14 الی 16  تیر ماه در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: این آیین با شرکت  400 نفر میهمان خارجی، سفرا، مقامات دیپلماتیک ، دانش آموختگان غیرایرانی  و خانواده های آنها برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا حسین زاده با بیان اینکه این جشنواره و آیین نکوداشت به منظور گسترش همکاری های علمی و مراوده های فرهنگی است، تصریح کرد:  دانشجویان خارجی سفیران کشور محل تحصیل خود هستند و در صورت ترک کشور با خاطره ای خوش و ماندگار، همواره فرهنگ، تمدن و آیین های کشور محل تحصیل خود را در زادگاهشان تبلیغ و نمایندگی می کنند و بر همین اساس با راهبری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این جشنواره از سوی دانشگاه تبریز و با حمایت استانداری آذربایجان شرقی، شهرداری تبریز، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان و دبیرخانه تبریز 2018 برگزار خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: همزمان نمایشگاهی از تاریخ، فرهنگ، صنایع دستی و غذاهای سنتی کشورهای شرکت کننده در پارک ائل گلی به مدت سه روز برپا می شود که می تواند مقدمه ای برای برنامه تبریز2018 بوده و زمینه ای برای شناساندن بهتر تبریز و آذربایجان شرقی در سطح بین الملل باشد.
یادآور می شود: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نکوداشت و جشنواره فرهنگ ملل به سایت Gcnis2017.ir مراجعه فرمایند.
همین گزارش حاکی است: درحال حاضر ۵۲ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند.


۴ رای