جلسه شورای کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۹ کد : ۱۰۹۹۹ اخبار
تعداد بازدید:۶۶۸

 

اولین جلسه شورای کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دور جدید با حضور معاون حمایت و گفتمان سازی دبیرخانه حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر مجیدی رئیس دانشگاه تبریز و رئیس شورای کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در این جلسه با ارایه گزارشی از این حوزه در این دانشگاه گفت: بیش از 30 کرسی نظریه پردازی، نقد و مناظره در حوزه های مختلف در دانشگاه تبریز برگزار شده و در همین راستا آماده ادامه برگزاری این کرسی ها در این دانشگاه هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه با توجه به ظرفیت هایی که در دانشگاه تبریز در بخش های مختلف وجود دارد، این دانشگاه عزم جدی در برگزاری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در موضوع های مختلف از جمله اجتماعی، فرهنگی و ... دارد، یادآور شد: برگزاری این کرسی ها در دانشگاه ها موجب تقویت روحیه نقدپذیری، تعامل فکری و تشریک مساعی اندیشه ها  برای ارایه راهکارها و حل بسیاری از چالش ها می شود.

رئیس شورای کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه در بخش دیگر سخنان خود برگزاری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره را  نشان دهنده پیشرفت در حوزه علوم انسانی بیان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف تعالی این حوزه توجه به منویات مقام معظم رهبری و اسناد بالا دستی ضروری است.

دکتر علی مسگر، معاون حمایت و گفتمان سازی دبیرخانه حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره نیز در این نشست از اقدامات و نگرش مثبت دانشگاه تبریز تقدیر نمود و در ادامه خواستار برگزاری بیش از پیش کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در این دانشگاه شد.

وی تصریح کرد: افزایش تعامل فکری، تبادل تجربه، افزایش نشاط، بسط گفتگو، گسترش روحیه  علم گرائی در حل مسائل و ترویج  نظریه های علمی از جمله اهداف برپایی این گونه نشست ها است.

بر اساس این گزارش، برخی اعضای شرکت کننده به ارایه دیدگاه ها و نظریه ها خود درخصوص نحوه و آینده برگزاری جلسات کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه ها پرداختند.

 


( ۲ )

نظر شما :